..::ESERALİFORUM::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Başlığı
ELLİ KİŞİNİN SEVABI
Konun Puanı
Nerdeyim?..::ESERALİFORUM::.. :: ...::EDEBİYAT::.. :: Dini Hikayeler
Gözle

ELLİ KİŞİNİN SEVABI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eserali
Administrator
Administrator
eserali
FORUMA HOŞGELDİNİZ
EkleBunu RSS Ekle Butonu

Üye bilgileri

Rep Sistemi
Aktiflik:
ELLİ KİŞİNİN SEVABI Img_left500/250ELLİ KİŞİNİN SEVABI Empty_bar_bleue  (500/250)
Başarı Puanı:
ELLİ KİŞİNİN SEVABI Left_bar_bleue500/250ELLİ KİŞİNİN SEVABI Empty_bar_bleue  (500/250)
Güçlülük:
ELLİ KİŞİNİN SEVABI Img_left500/450ELLİ KİŞİNİN SEVABI Empty_bar_bleue  (500/450)
ELLİ KİŞİNİN SEVABI Vide
MesajKonu: ELLİ KİŞİNİN SEVABI ELLİ KİŞİNİN SEVABI I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 1:25 pm

Ebû Ümeyye Şabanî radıyallahu anh anlatıyor:
Ebû Sa'lebe radıyallahu anhe, «Ey iman edenler, kendinize bakın, siz doğru yolu bulunca, sapmış olanlar size zarar vermez.» (Mâide Sûresi) Ayeti hakkında sordum.
Ebû Sa'lebe radıyallahu anh:
— Allah'a yemin ederim ki, bu hususta malûmatı olan bir kişiye sormuş oldun. Çünkü ben Peygamber aleyhisselâma bunu sormuştum da, O da bana şöyle demişti:
— «Muhakkak iyiyi emredecek, kötüyü de nehyedeceksiniz. Tâ ki cimri ve zalimi, insanlar arasında nefsinin nevasına uymanın yaygın hâle geldiğini, dünyanın âhirete tercih edildiğini, herkesin yalnız kendi görüşüne hayran kaldığını görünceye kadar böyle yapmaya devam edin. Bunları gördüğün zaman, insanları bırak, dünya ve âhiret bakımından sana faydalı şeylerle meşgul ol ve haramdan uzak dur. Zira sizden sonra öyle bir zaman gelecektir ki, o zamanda dine sarılan ateşi eline almış kimse gibidir. O zamanda iyi amel işleyene, sizin gibi salih amel işleyen elli adamın sevabı vardır.»
Ashabı Kîram dediler ki :
— Ey Allah'ın Resulü, bizden elli kişinin sevabı mı, yoksa onlardan olan elli kişinin sevabı mı? diye sordular da Peygamber aleyhisselâm:
— Hayır, sizden olan elli kişinin sevabı, buyurdular.
(Tirmizî, Ebû Davud)
eserali Kardeşimizin İmzası

ELLİ KİŞİNİN SEVABI

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası