..::ESERALİFORUM::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Başlığı
HAZRETİ ALLAH VE İNSANOĞLU
Konun Puanı
Nerdeyim?..::ESERALİFORUM::.. :: ...::EDEBİYAT::.. :: Dini Hikayeler
Gözle

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eserali
Administrator
Administrator
eserali
FORUMA HOŞGELDİNİZ
EkleBunu RSS Ekle Butonu

Üye bilgileri

Rep Sistemi
Aktiflik:
HAZRETİ ALLAH VE İNSANOĞLU Img_left500/250HAZRETİ ALLAH VE İNSANOĞLU Empty_bar_bleue  (500/250)
Başarı Puanı:
HAZRETİ ALLAH VE İNSANOĞLU Left_bar_bleue500/250HAZRETİ ALLAH VE İNSANOĞLU Empty_bar_bleue  (500/250)
Güçlülük:
HAZRETİ ALLAH VE İNSANOĞLU Img_left500/450HAZRETİ ALLAH VE İNSANOĞLU Empty_bar_bleue  (500/450)
HAZRETİ ALLAH VE İNSANOĞLU Vide
MesajKonu: HAZRETİ ALLAH VE İNSANOĞLU HAZRETİ ALLAH VE İNSANOĞLU I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 1:13 pm

Ebû Hureyre radıyallahu anh Peygamber aleyhisselâmın şöyle buyurduğunu anlatıyor:
Allahü Teâlâ kıyamet gününde şöyle buyuracaktır:
- Ey insanoğlu! Ben hasta olmuştum da sen ziyaretime gelmemiştin.
insanoğlu:
- Ey Rabbim! Ben senin ziyaretine nasıl gelirdim ki, Sen âlemlerin Rabbisin, diyecektir. Allahü Teâlâ:
- Bilmiyor muydun ki, o hasta kulumun ziyaretine gitseydin benim rızâmı ve ecrimi o hasta kulumun yanında bulacaktın, buyuracaktır.
Yine Allahü Teâlâ:
- Ey insanoğlu! Bana yedirmeni istemiştim de, sen bana bir şey yedirmemiştin ki, sen âlemlerin Rabbisin, diye cevap verecektir. Allahü Teâlâ:
- Bilmiyor muydun ki, filan kuluna kendisine bir şey yedirmeni istemişti de", sen ona yiyecek bir şey vermemiştin. Eğer ona yiyecek bir şey vermiş olsaydin, bunun ecrini bende bulacaktin, buyuracaktir.
Yine Allahü Teâlâ:
- Ey insanoğlu! Senden su istemiştim de sen bana su vermemiştin, buyuracaktır, insanoğlu da:
- Ey Rabbim, ben sana nasıl su veririm ki, Sen âlemlerin Rabbisin, diyecektir. Allahü Teâlâ:
- Filan kulum senden su istemişti de sen ona su vermemiştin. Eğer vermiş olsaydin, bunun sevabini bende bulacaktin, buyuracaktir.
(Müslim)
eserali Kardeşimizin İmzası

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası