..::ESERALİFORUM::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Başlığı
LANETLİ KADINLAR
Konun Puanı
Nerdeyim?..::ESERALİFORUM::.. :: ...::EDEBİYAT::.. :: Dini Hikayeler
Gözle

LANETLİ KADINLAR

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eserali
Administrator
Administrator
eserali
FORUMA HOŞGELDİNİZ
EkleBunu RSS Ekle Butonu

Üye bilgileri

Rep Sistemi
Aktiflik:
LANETLİ KADINLAR Img_left500/250LANETLİ KADINLAR Empty_bar_bleue  (500/250)
Başarı Puanı:
LANETLİ KADINLAR Left_bar_bleue500/250LANETLİ KADINLAR Empty_bar_bleue  (500/250)
Güçlülük:
LANETLİ KADINLAR Img_left500/450LANETLİ KADINLAR Empty_bar_bleue  (500/450)
LANETLİ KADINLAR Vide
MesajKonu: LANETLİ KADINLAR LANETLİ KADINLAR I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 1:09 pm

Abdullah radıyallahu anh şöyle buyuruyor:
Allahü Teâlâ, dövme yapan ve yaptırmak için çabalayan, yüzündeki kılları cımbızla yolan ve bunu yaptırmak isteyen, güzellik maksadıyla bunları yapan ve Allah'ın yarattığını değiştiren kadınlara lanet etsin!..
Abdullah radıyallahu anh'ın bu sözleri, Beni Eset'den daima Kur'ân-ı Kerîm okuyan Ümmü Yakub ismindeki kadına bildirilince, bu kadın, kalkarak Abdullah radıyallahu anh'ın yanına gelir ve mesele hakkında kendisiyle münakaşa eder.
Abdullah radıyallahu anh:
— Allah'ın Resulünün lanet ettiklerine ben neden lanet etmiyeyim, diyerek: bu, Allah'ın kitabında vardır, diye de ilâve eder. Kadın ise:
— Mushaf'ın iki kapağı arasında bulunanların hepsini okudum, fakat senin bu söylediklerini görmedim, diye cevap verince, Abdullah radıyallahu anh:
— İyice okumuş olsaydın, görürdün. Çünkü Allahü Teâlâ: «Peygamberin getirdiğini alın, yasakladığını da yapmayın» buyuruyor, diye söyler.
Ümmü Yakub:
— Ben şu anda söylediğin bu şeylerin senin zevcende de olduğunu tahmin ediyorum, deyince, Abdullah radıyallahu anh:
— Git, bak, diye cevap verir.
Ümmü Yakub, Abdullah radıyallahu anh'ın hanımınınn yanına varır, fakat bu bahsedilenlerden bir şey göremeyince döner ve:
— Hakikaten bunlara aid bir şey görmedim, diye söyler. Bunun üzerine Abdullah radıyallahu anh:
— Zevcemde böyle bir şey bulunsaydı, bir arada hayat süremez, biribirimizden ayrılırdîk, diye cevap verir.
(Buhari, Müslim, Ebû Davud, Neseî)
eserali Kardeşimizin İmzası

LANETLİ KADINLAR

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası