..::ESERALİFORUM::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Başlığı
KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP
Konun Puanı
Nerdeyim?..::ESERALİFORUM::.. :: ...::EDEBİYAT::.. :: Dini Hikayeler
Gözle

KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eserali
Administrator
Administrator
eserali
FORUMA HOŞGELDİNİZ
EkleBunu RSS Ekle Butonu

Üye bilgileri

Rep Sistemi
Aktiflik:
KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP Img_left500/250KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP Empty_bar_bleue  (500/250)
Başarı Puanı:
KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP Left_bar_bleue500/250KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP Empty_bar_bleue  (500/250)
Güçlülük:
KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP Img_left500/450KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP Empty_bar_bleue  (500/450)
KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP Vide
MesajKonu: KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 1:09 pm

Hazreti Osman radıyallahu anh anlatıyor:
Şarap içmekten kaçının. Çünkü şarap kötülüklerin anasıdır. Vaktiyle bir adam varmış, kendisine bir fahişe âşık olmuş ve şahidlik için istediğini söylemek üzere cariyesini bu adama göndermiş. Adam da bu cariye ile beraber gelmiş. Cariye, her girdikleri kapıyı kilitlemiş. Bu şekilde adam, kendisini yanında bir oğlan ile bir şişe şarap olan güzel bir kadının karşısında bulmuş.
Kadın adama:
— Allah'a yemin ederim ki ben seni şahidlik için çağırmadım. Benimle zina etmen, yahut şu şaraptan bir kâse içmen, veya bu oğlanı öldürmen için çağırdım, demiş.
Adam, bakmış ve «bunların en zararsız olanı şu şaraptan bir kâse içmekliğimdir» diye söyleyerek, «bana şaraptan bir kâse ver» demiş. Kadın vermiş. Adam şarabı içince, daha fazlasını istemiş ve o kadınla zina edip yanındaki oğlanı da öldürmeden oradan ayrılmamış.
İşte gördünüz ya, bu bakımdan, içki içmekten kaçının. Çünkü Allah'a yemin ederim ki şarap iman ile beraber bulunmaz. Ancak ikisinden biri, sahibinin yoldan çıkmasında bir şüphe hâsıl ederse bir araya gelebilirler.
(Neseî)
eserali Kardeşimizin İmzası

KÖTÜLÜKLERİN BAŞI ŞARAP

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası