..::ESERALİFORUM::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Başlığı
KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ
Konun Puanı
Nerdeyim?..::ESERALİFORUM::.. :: ...::EDEBİYAT::.. :: Dini Hikayeler
Gözle

KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eserali
Administrator
Administrator
eserali
FORUMA HOŞGELDİNİZ
EkleBunu RSS Ekle Butonu

Üye bilgileri

Rep Sistemi
Aktiflik:
KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ Img_left500/250KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ Empty_bar_bleue  (500/250)
Başarı Puanı:
KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ Left_bar_bleue500/250KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ Empty_bar_bleue  (500/250)
Güçlülük:
KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ Img_left500/450KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ Empty_bar_bleue  (500/450)
KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ Vide
MesajKonu: KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 12:52 pm

Kays bin Saad radıyallahu anh anlatıyor:
Hîre'ye geldim, oradaki halkı, başkalarına üstün tutulan bir Iran'lıya secde eder halde gördüm ve «Allah'ın Resulü bu secde edilmeye herkesten daha lâyıktır» dedim. Sonra gelip bunu Peygamber aleyhisselâmın kendisine anlatınca, Allah'ın Resulü şöyle buyurdular:
— Ne dersin? Bir kabire uğrarsan ona secde eder misin? Dedim ki:
— Hayır, etmem. Peygamber aleyhisselâm:
— Şu halde bunu asla yapmayın. Bir insanın başka bir insana secde etmesini emretseydim, Allah'ın hanımları üzerinde kocalarına verdiği haktan dolayı, hanımların kocalarına secde etmelerini emrederdim, buyurdular.
(Ebû Davud, Hâkim, Tirmizi)
eserali Kardeşimizin İmzası

KOCA HAKKININ ÜSTÜNLÜĞÜ

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası