..::ESERALİFORUM::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Başlığı
İBADETTE ÖLÇÜ
Konun Puanı
Nerdeyim?..::ESERALİFORUM::.. :: ...::EDEBİYAT::.. :: Dini Hikayeler
Gözle

İBADETTE ÖLÇÜ

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eserali
Administrator
Administrator
eserali
FORUMA HOŞGELDİNİZ
EkleBunu RSS Ekle Butonu

Üye bilgileri

Rep Sistemi
Aktiflik:
İBADETTE ÖLÇÜ Img_left500/250İBADETTE ÖLÇÜ Empty_bar_bleue  (500/250)
Başarı Puanı:
İBADETTE ÖLÇÜ Left_bar_bleue500/250İBADETTE ÖLÇÜ Empty_bar_bleue  (500/250)
Güçlülük:
İBADETTE ÖLÇÜ Img_left500/450İBADETTE ÖLÇÜ Empty_bar_bleue  (500/450)
İBADETTE ÖLÇÜ Vide
MesajKonu: İBADETTE ÖLÇÜ İBADETTE ÖLÇÜ I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 12:51 pm

Üç kişilik bir grup Peygamber aleyhisselâmın gizli olarak yaptığı ibadetlerini sorup öğrenmek için, Resulüllah'ın zevcelerinin evlerine geldiler. Peygamber aleyhisselâmın zevceleri, onun ibadetini kendilerine anlatınca, güya bu yapılanları azımsayarak dediler ki:
— Biz Peygamber aleyhisselâmdan neredeyiz! Şüphe yok ki Allah onun geçmiş ve gelecekte olabilecek günahlarını mağfiret etmiştir.
İçlerinden biri: Ben geceleri devamlı namaz kılacağım, diğeri: Ben ömrüm boyunca devamlı oruç tutacağım, diğer birisi de: Ben de kadınlardan ayrı olarak yaşayacağım, hiç evlenmeyeceğim, dediler. Onlar bu şekilde konuşurlarken yanlarına Allah'ın Resulü geldi ve:
— Siz, şöyle şöyle söyleyen kimselersiniz, değil mi? Fakat biliniz ki, ben Allah'tan en çok korkan ve korunanınızım. Lâkin böyle olmakla beraber bazan oruç tutar, bazan da tutmam. Gecenin bir kısmında namaz kılar, bir kısmında ise uyurum. Kadınlardan da ayrı yaşamam, evlenirim. Kim benim sünnetimden yüz çevirirse, benden değildir, buyurdular.
(Buharı, Müslim, Neseî)
eserali Kardeşimizin İmzası

İBADETTE ÖLÇÜ

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası