..::ESERALİFORUM::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Başlığı
ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI
Konun Puanı
Nerdeyim?..::ESERALİFORUM::.. :: ...::EDEBİYAT::.. :: Dini Hikayeler
Gözle

ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eserali
Administrator
Administrator
eserali
FORUMA HOŞGELDİNİZ
EkleBunu RSS Ekle Butonu

Üye bilgileri

Rep Sistemi
Aktiflik:
ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Img_left500/250ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Empty_bar_bleue  (500/250)
Başarı Puanı:
ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Left_bar_bleue500/250ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Empty_bar_bleue  (500/250)
Güçlülük:
ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Img_left500/450ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Empty_bar_bleue  (500/450)
ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Vide
MesajKonu: ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 12:36 pm

Amir bin Sa'd radıyallahü anh babasından naklen anlatıyor:
Peygamber aleyhisselâm ile beraber Medine'ye gitmek üzere Mekke'den yola çıktık ve Azverâ isimli mıntıkaya yaklaştığımızda, Nebiy aleyhisselâm indi ve ellerini kaldırıp bir müddet Allah'a dua ettikten sonra yere kapanıp secde etti. Secdede uzun bir süre durdu, yine ellerini kaldırıp bir müddet Allah'a duada bulunduktan sonra yere kapanarak secdeye vardı; yine Uzun bir süre durduktan sonra tekrar ellerini kaldırarak, bir süre daha Allah'a dua etti ve sonra yere kapanarak secde etti. Bundan sonra da şöyle buyurdu:
Muhakkak ben Rabbime yalvarıp ümmetim için şefaat ettim de Rabbim ümmetimin üçte birinin günahlarını affetti; bunun üzerine, şükürde bulunmak için secdeye kapandım. Sonra başımı kaldırarak ümmetim için Rabbime yalvardım da yine üçte birinin daha günahlarını bağışladı; bunun üzerine, şükretmek için secdeye vardım. Sonra başımı kaldırdım, ümmetim için Rabbime yalvardım da, ümmetimin son üçte birinin de günahlarını bağışladı ve Rabbime secde etmek için yere kapandım.
(Ebû Davud)
eserali Kardeşimizin İmzası

ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası