..::ESERALİFORUM::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Başlığı
İslam büyüklerinden ibretlik, hak hakikate dair sözler
Konun Puanı
Nerdeyim?..::ESERALİFORUM::.. :: ...::EDEBİYAT::.. :: Güzel ve ibretli Sözler
Gözle

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eserali
Administrator
Administrator
eserali
FORUMA HOŞGELDİNİZ
EkleBunu RSS Ekle Butonu

Üye bilgileri

Rep Sistemi
Aktiflik:
İslam büyüklerinden ibretlik, hak hakikate dair sözler Img_left500/250İslam büyüklerinden ibretlik, hak hakikate dair sözler Empty_bar_bleue  (500/250)
Başarı Puanı:
İslam büyüklerinden ibretlik, hak hakikate dair sözler Left_bar_bleue500/250İslam büyüklerinden ibretlik, hak hakikate dair sözler Empty_bar_bleue  (500/250)
Güçlülük:
İslam büyüklerinden ibretlik, hak hakikate dair sözler Img_left500/450İslam büyüklerinden ibretlik, hak hakikate dair sözler Empty_bar_bleue  (500/450)
İslam büyüklerinden ibretlik, hak hakikate dair sözler Vide
MesajKonu: İslam büyüklerinden ibretlik, hak hakikate dair sözler İslam büyüklerinden ibretlik, hak hakikate dair sözler I_icon_minitimeÇarş. Ara. 24, 2008 6:03 pm

İslam büyüklerinden ibretlik, hak hakikate dair sözler 5000000008184779

Hiçbir acı, cehaletten daha fazla zahmet verici değildir. (Hz. Ali (r.a))

-Cahillerin kalbi dudaklarında, alimlerin dudakları kalplerindedir. (Hz. Ali (r.a))

-Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))

-Âlim ol ki,ölmeyesin.Çünkü insanlar ölür,fakat âlimler diridirler.hz.ali ra

-Üveys el-karani hz.lerine, namazda huşû nedir? dediklerinde; “Böğrüne iğne batırılsa, namazda duymamaktır.” dedi. Kendisine nasılsın? dediler: “Sabahleyin kalkıp, akşama sağ çıkacağını bilmeyenin hâli nasıl olur?” dedi. İş nasıldır? dediler. “Ah, yolun uzaklığından azıksızlıktan, ah!” dedi.

-Üveys el-karani hz.leri buyyururki:

Yüksekliği aradım, tevâzuda buldum. Başkanlık aradım, halka nasihatta buldum. Neseb aradım, takvâda buldum. Şeref aradım, kanâatte buldum. Rahatlık aradım, zühdde buldum. Zenginlik aradım, tevekkülde buldum

-Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur..şeyh sadi

-Günahtan kaçınmayan bilgin, meşale tutan bir kördür. Doğru yolu gösterir, kendisi görmez. (Şeyh Sadi)

-Ne karınca zayıf olmakla aç kalır, ne de aslanpençesinin ve kuvvetinin zoruyla karin doyurur. (Şeyh Sadi)

-Doğru söyleyip zincire vurulmak,yalan söyleyerek zincirden kurtulmaktan iyidir (Sadi)

-Salihler le sohbet etki, salihlerden olursun
Zalimler le sohbet etme, zalimlerden olursun (Mevlana K.s)

-•Sahte rabler boyundan çıkarılıp atılmadıkça, sebeplerle ilişik kesilmedikçe, fayda ve zararı insanlardan bilmeyi terketmedikçe kurtuluş mümkün değildir. Abdulkadir geylani hz.leri..

-İnsan ALLAH’a kalıbıyla değil, kalbiyle ibadet eder.abdulkadir geylani hz.leri..

-Bütün insanlar seni kendi menfaati için ister, ALLAH ise seni senin menfaatin için ister..Abdulkadir geylani hz.leri..

-•İlim kılıç, amel el gibidir. El olmadan kılıç kesmez. Kılıç olmadan da el kesmez. Abdulkadir geylani hz.leri..

-•İlim öyle bir şeydir ki sen bütün varlığını ona adadığın zaman o sana ancak bir parçasını verir. Abdulkadir -geylani hz.leri..
eserali Kardeşimizin İmzası

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası