..::ESERALİFORUM::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Başlığı
KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ
Konun Puanı
Nerdeyim?..::ESERALİFORUM::.. :: ...::EDEBİYAT::.. :: Dini Hikayeler
Gözle

KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eserali
Administrator
Administrator
eserali
FORUMA HOŞGELDİNİZ
EkleBunu RSS Ekle Butonu

Üye bilgileri

Rep Sistemi
Aktiflik:
KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ Img_left500/250KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ Empty_bar_bleue  (500/250)
Başarı Puanı:
KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ Left_bar_bleue500/250KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ Empty_bar_bleue  (500/250)
Güçlülük:
KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ Img_left500/450KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ Empty_bar_bleue  (500/450)
KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ Vide
MesajKonu: KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 8:38 pm

Ebû Hureyre radıyallahu anh Peygamber aleyhisselâmın şöyle buyurduğunu anlatır.
Cehennem ateşine giren kimselerden iki kişi şiddetli bir şekilde feryâd etti.
Bunun üzerine Allahü Teâlâ:
— Çıkarın şunları! diye emir buyurdu.
Çıkarılınca kendilerine:
— Neden feryadınız çok şiddetlendi? diye sordu. Onlar
— Bize merhamet edesin, diye böyle yaptık, diye cevap verdiler. Allahü Teâlâ:
— Benim size rahmetim, gidip kendinizi, önceden bulunduğunuz ateşin içerisine tekrar atmanızdır, buyurdu.
Dönerler ve bunlardan birisi, kendini tekrar ateşe atar. Allahü Teâlâ da, kulu emrine uyduğu için ateşi soğuk ve selâmet kılar. Diğeri ise yerinde durur ve kendini tekrar ateşe atmaz.
Allahü Teâlâ kendisine:
— Niçin arkadaşının attığı gibi, sen de kendini ateşe atmadın? diye sorar.
Adam,:
— Ey Rabbim, muhakkak ki ben, ateşten çıkarıldıktan sonra tekrar beni oraya atmayacağınızı ümid ve niyaz ederim, diye cevap verir. Bunun üzerine Allahü Teâlâ:
— Niyaz ve ümidin kabul olunmuştur, buyurur ve Rablerinin rahmeti ile her ikisi de Cennete girerler.
(Tirmizî)
eserali Kardeşimizin İmzası

KULUN ALLAH'TAN ÜMİDİ

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası