..::ESERALİFORUM::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Başlığı
İŞKENCE ETSELER BİLE
Konun Puanı
Nerdeyim?..::ESERALİFORUM::.. :: ...::EDEBİYAT::.. :: Dini Hikayeler
Gözle

İŞKENCE ETSELER BİLE

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eserali
Administrator
Administrator
eserali
FORUMA HOŞGELDİNİZ
EkleBunu RSS Ekle Butonu

Üye bilgileri

Rep Sistemi
Aktiflik:
İŞKENCE ETSELER BİLE Img_left500/250İŞKENCE ETSELER BİLE Empty_bar_bleue  (500/250)
Başarı Puanı:
İŞKENCE ETSELER BİLE Left_bar_bleue500/250İŞKENCE ETSELER BİLE Empty_bar_bleue  (500/250)
Güçlülük:
İŞKENCE ETSELER BİLE Img_left500/450İŞKENCE ETSELER BİLE Empty_bar_bleue  (500/450)
İŞKENCE ETSELER BİLE Vide
MesajKonu: İŞKENCE ETSELER BİLE İŞKENCE ETSELER BİLE I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 1:34 pm

Hazreti Âişe radıyallahü anhâ'dan şöyle anlatılır:
Hazreti Âişe:
— Ey Allah'ın Resulü, hayatında Uhud gününden daha şiddetli bir gün geçirdin mi? diye sordu. Peygamber aleyhisselâm:
—; Kavmimin 'bir çok işkencelerine uğradım. Bunların en şiddetlisi Akabe günü maruz kaldığım işkence idi. Hani o gün Abd-i Külâl'in oğlu Abd-i Yâlil'in oğluna îslâmı tebliğ edip müracaatta bulundum. Fakat arzularımın hiç birisine cevap vermedi. Üzgün bir çehre ile âdeta kendimden geçmiş bir halde döndüm. Karn-i Seâlib'e geldiğim vakit ancak kendime gelebilmiştim. Yukarıya başımı kaldırınca, beni gölgelendiren bir bulut ile karşılaştım. Bakınca orada Cibril aleyhisselâmı gördüm.
Cibril aleyhisselâm bana nida ederek dedi ki:
— Allahü Teâlâ, kavminin sana ne dediklerini, seni nasıl reddettiklerini işitti ve sana dağlara hükmeden meleği gönderdi; kendisine kavmine ne yapmasını emredersin, diye.
Bunun üzerine dağlara hükmeden melek bana nida edip selâm verdikten sonra:
— Ey Muhammed, muhakkak Allah kavminin sana ne söylediklerini işitti. Ben dağlara hükmeden meleğim.. Rabbin beni sana, istediğin şeyi bana emretmen için gönderdi.. Dilediğini emret; istersen Ahşabeyn', yani Ebû Kubeys dağı ile karşısında bulunan dağdan ibaret bu iki dağı onların üzerine yıkıvereyim, dedi.
Peygamber aleyhisselâm ise:
— Hayır, öyle yapmanı istemiyorum; aksine, Allah'ın onların neslinden bir olan Allah'a şirk koşmadan îman ve ibadet edecek kimseleri çıkarmasını istiyorum, buyurdu.
(Buharî, Müslim)
eserali Kardeşimizin İmzası

İŞKENCE ETSELER BİLE

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası