..::ESERALİFORUM::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Başlığı
DENİZDE BİR ŞEHİD
Konun Puanı
Nerdeyim?..::ESERALİFORUM::.. :: ...::EDEBİYAT::.. :: Dini Hikayeler
Gözle

DENİZDE BİR ŞEHİD

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
eserali
Administrator
Administrator
eserali
FORUMA HOŞGELDİNİZ
EkleBunu RSS Ekle Butonu

Üye bilgileri

Rep Sistemi
Aktiflik:
DENİZDE BİR ŞEHİD Img_left500/250DENİZDE BİR ŞEHİD Empty_bar_bleue  (500/250)
Başarı Puanı:
DENİZDE BİR ŞEHİD Left_bar_bleue500/250DENİZDE BİR ŞEHİD Empty_bar_bleue  (500/250)
Güçlülük:
DENİZDE BİR ŞEHİD Img_left500/450DENİZDE BİR ŞEHİD Empty_bar_bleue  (500/450)
DENİZDE BİR ŞEHİD Vide
MesajKonu: DENİZDE BİR ŞEHİD DENİZDE BİR ŞEHİD I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 1:31 pm

Ümmü Haram radıyallahü anhâ şöyle anlatıyor:
Peygamber aleyhisselâm bir gün bize geldi ve kuşluk uykusuna yattı. Uyandığında, gülüyordu. Bunun üzerine ben:
— Babam, anam sana feda olsun, ey Allah'ın Resulü, niçin gülüyorsun, diye sordum.
Peygamber aleyhisselâm:
— Rüyamda ümmetimden cihad eden bir kavmin, melikler tahtlarında rahat oturdukları gibi, denizde vasıtaya bindiklerini gördüm, diye cevap verdi.
Ben"
— Allah'a dua et de, beni o kimselerden kılsın! dedim.
Resûlullah aleyhisselâm:
— Ne dua edeyim, sen onlardansın, buyurdu. Sonra yine uyudu. Tekrar, bir önceki hali gibi, güler bir vaziyette uyandı. Ben niye güldüğünü sordum. Allah'ın Resulü aynı rüyasını tekrar anlattı. Ben:
— Allah'a dua et de, beni onlardan kılsın, dedim. Peygamber aleyhisselâm:
— Sen onların önde gelenlerindensin, buyurdu.
Daha sonra Ümmü Haram radıyallahu anhâ ile Ubâde bin Samit radıyallahu anh evlendi ve kendisi ile beraber denizde harbettiler. Ümmü Haram —bir yere geldiği zaman, kendisine bir katır getirildi ve ona bindi. Ancak katır silkerek Ummü Haram'ı düşürdü ve Ummü Haram radıyallahu anhâ şehide oldu. (Şehide olduğu yer Kıbrıs'tır ve Peygamber aleyhisselâmın halası olduğundan dolayı orada «Hala Sultan» diye anılmaktadır.)
(Buharî, Müslim, Ebû Davud, Tirmizî, Neseî)
eserali Kardeşimizin İmzası

DENİZDE BİR ŞEHİD

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası